середа, 4 листопада 2020 р.

Психологічна підтримка

 

Щоб усе встигати, плануємо свій день правильноДля всього існує свій час. Фахівці (хронобіологи ), які вивчають біологічні цикли людського організму, пояснюють це тим, що наш організм підпорядковується внутрішньому часовому ритмові. Слідувати заданим природою біологічним ритмам дуже важливо для нашого здоров'я. Це становить одну з основ здорового способу життя.

       Часто буває, що ми працюємо цілий день, а результат нульовий. Для боротьби з марною тратою часу необхідно   скласти розпорядок дня. Планування часу дуже важливе у нашому житті. Головною умовою планування власного режиму дня є узгодженість з своїми біоритмами. Це є фундаментом успішної діяльності і фізичної бадьорості . Кожна людина має свій ритм життя, тому розпорядок ЗАВЖДИ є індивідуальним для кожного. Головне це розумне поєднання роботи і відпочинку . Завдання розпорядку дня – це максимально точно розподілити сили і час для того, щоб виконати більшу кількість щоденних завдань за меншу кількість часу.

    Спланувавши режим у нас з’являється вільний час, відкриваються нові можливості, а життя наповнюється спокоєм і гармонією.

«Кістяк» робочого дня складається з 4 частин :  сон;  активна розумова діяльність;  спорт і фізичні вправи;  дозвілля (відпочинок).

 Найголовніше в розпорядку дня — це  час на сон. Потрібно встановити рамки для сну і якщо дотримуватись їх усі процеси організму людини приводяться  в норму, що  дає можливість відпочити і виспатись .

 Рекомендовано спати 8-9 годин на добу ,а прокидатись о 6-7 годині ранку . З 8 до 18 години найкращий час для активної розумової діяльності. В цей час включається логічне мислення, здатність вивчати мови і нові терміни, розбирання різноманітних проблем . Тим хто працює  краще закінчувати  роботу до 18.00 - праця в більш пізні години змушує наш мозок працювати через силу, що сприяє накопиченню стресів і труднощі з засипанням.

      З 15 до 19 години найкращий час для спорту і фізичних вправ. Післяобідня прогулянка, прийом сонячних ванн, заняття спортом і фізичною працею. У даний період часу температура тіла піднімається . Це дозволяє людині бути більш рухливою і витривалою. 

     З 19 до 23 години найкращий час  для домашніх справ і відпочинку. Прогулянки , заняття побутовими справами , проведення часу з близькими людьми, перегляд фільмів та читання книг. У цей період відбувається повний відпочинок розуму і нервової системи. Прийом їжі не потрібно планувати ,коли ви зголодніли це і я час для трапези . Шлунок уже переварив попередню порцію їжі і готовий прийняти нову. Звичайно головне в режимі дня це раціональне використання свого часу , але не потрібно доводити до крайностей. 

 Розпорядок дня повинен служити людині, а не навпаки. Щоб організм повністю звик до режиму і ідеально почав функціонувати  потрібно три тижні . Відчувайте, що для вас корисно, а що - ні, живіть у своєму ритмі, плануйте, дійте, створюйте нові ідеї, рухайтесь вперед, робіть життя кращим. 

Посилання на джерело: https://vn.20minut.ua/zhurnalistika-dlya-vsih/rozporyadok-dnya--zasib-dlya-borotbi-z-marnoyu-tratoyu-chasu-10413509.html

Немає коментарів:

Дописати коментар