понеділок, 20 квітня 2020 р.

Як зміцнити стосунки під час карантину

Розділіть побутові справи.В ізоляції потрібно не лише займатися будинком чи дітьми, але ще й працювати. Якщо всі побутові обов’язки виконуватиме одна людина, це призведе не лише до фізичного, але й емоційного виснаження. Допомагайте одне одному. Поки дружина працює, чоловік може приготувати вечерю або прибрати в квартирі. Поки чоловік закінчує роботу, дружина може зробити уроки з дітьми.
🔸 Дякуйте.Банальне "дякую" за розвішану білизну після прання, зварений обід, прибрану квартиру, тощо підбадьорять другу половинку і змотивують допомагати ще більше.
🔸 Не накопичуйте невдоволення.
Потрібно відразу говорити все, що вас не влаштовує. Тільки не висловлювати це грубо і з претензіями, бо це створить скандал.
🔸Час на самоті.
Здоровій людині важливо проводити час лише з собою. Іноді досить побути на самоті 15 хвилин або півгодини. Це допомагає відновитися і структурувати думки. Тож дайте час одне одному на усамітнення за заняттям, що приносить задоволення.
🔸 Докладайте рівні зусилля.
У стосунках, як на футбольному полі, гра в одні ворота – неможлива. Лише віддача й бажання обох партнерів здатні зміцнити зв’язок у парі. Якщо під час карантину один буде догоджати другому, а у відповідь не отримає нічого – то це не врятує стосунки.
Підтримуйте та допомагайте одне одному і тоді карантин піде відносинам тільки на благо.


Медіація


Ким я хочу бути під час епідемії COVID-19 ?


Як підняти собі настрій, коли довкола все "погано"Як підняти собі настрій, коли довкола все "погано"
Настрій на нулі, нічого не хочеться – близькі дратують, самотність – гнітить… Всі бачиться в сірих тонах – і погода, і перехожі, і вчорашні плани. Не з тієї ноги встали ще з ранку, рожеві окуляри кудись завалилися, давно їх не видно щось… Втома, дрібні неприємності (як комарі – маленькі, настирливі і беруть кількістю). Поганий настрій має різне коріння, але що прикро – часто трапляється з нами без видимої на те причини, на порожньому місці.
І добре, якщо це хвилинне – заварив собі чашку кави або поспілкувався десять хвилин по телефону з другом, і відпустило. А якщо затяжне? Життя-то триває, а для вас – стоїть на місці, «тому що всі навколо погано і завтра буде точно так же». А може, вам пора чекати візиту дуже неприємної дами, ім’я якої – депресія? Тим не менш, є маса способів – доступних, легких у виконанні, щоб рівень вашого настрою стрімко попрямував вгору. Це як в лікуванні – головне підібрати правильно. Деякі із способів – на підхваті, в будь-який час, а деякі можуть увійти в звичний режим дня і помітно збагатити ваш запас позитивної енергії.

   


Ну, по-перше, для початку питання. А ви виспалися? Недосипання жахливі речі творить з людьми. Який вже тут настрій, коли подібно Наполеону спиш три-чотири години на добу. Пригадується знайома молода мама, яка навантажена побутовими обов’язками по вихованню, прибирання і готуванню, вирушила в якості подарунка від рідних в подорож в Карлові Вари, але не для того, щоб насолодитися спогляданням архітектурних пам’яток або вдосталь напитися з місцевих цілющих джерел. Два тижні відіспатися – ось де щастя!

Як підтримувати дітей під час онлайн-навчання

                                             

Для кожного з нас карантин став несподіванкою, в тому числі і для наших дітей, у яких не було перехідного періоду, щоб звикнути до онлайн-форми навчання. Через ці зміни кожен так чи інакше відчуває на собі стрес.

👧Якщо ваша дитина не говорить про те, що її турбує, то вона може зобразити це своєю поведінкою. Діти відчувають напругу, яка відбувається навколо, відчувають що люди хвилюються за своє здоров’я, що є певні обмеження в пересуванні та перебуванні на вулиці, що цих правил потрібно дотримуватись, у той час як погода чудова і дома всидіти дуже важко.

👩‍🏫Вчителі також люди і реагують на стрес по-різному, інколи шляхом занадто великої кількості домашніх завдань для своїх учнів.

Від самого стресу здатність дітей утримувати увагу та проявляти цікавість до навчання може зменшитись. Тому перед батьками постає виклик – допомогти своїй дитині впоратись зі стресом і пережити карантин зі збереженням психічного здоров’я: свого та дитини.
І для цього можна використовувати різні засоби:

Організуйте розпорядок дня:
🔹Допоможіть своїй дитині в створенні розкладу занять
🔹Звертайте увагу на перерви
🔹Визначте час, до якого дитині потрібно закінчити домашні завдання, щоб виконання завдань не розтягувалось до ночі.
🔹Пам’ятайте, що ваш учень/учениця – це дитина, яка хоче займатись своїми справами: грати, малювати, дивитись фільми та мультфільми. Тому в розпорядок дня внесіть графу «вільний час» -– і дитина сама знайде чим зайнятись. Однак будьте готові щось запропонувати.
🔹Чергуйте навчання із різноманітними активностями

💫Поважайте та дбайте про свій особистий простір і вашої дитини.
- Якщо дитина зайнята, то не варто відволікати її на інші речі.
- Якщо ви також працюєте з дому, то поясніть, коли ви заняті, щоб вас зайвий раз не турбували.

🥪🥗Обов’язково робіть перерву на обід. Це той час, коли ви з дитиною можете бути разом.

🤸‍♀️Допомагайте дитині робити фізичні вправи, під музику можна зробити це весело. Зараз багато дитячих кумирів демонструють онлайн, яку вони зарядку роблять на самоізоляції. Карантин колись закінчиться, а у вашої дитини буде сформована звичка робити зарядку

👨‍👩‍👧‍👦Ввечері виділяйте час для сімейного спілкування:
🎲настільні ігри будуть у нагоді. Якщо вони набридли, то намалюйте з дитиною на ватмані гру- бродилку, сюжет «Каратин» або ж щось інше;
📕з купи старих журналів можна створити колажі на різні теми;
🎉згадайте, у кого буде день народження і створіть вітальну листівку чи якусь поробку;
🧜‍♂️зі старих речей можна створити ляльку;
🦄пограйте в вигадування історій;
🌱запропонуйте дитині створити експеримент і занотовувати його, наприклад: нехай дитина посадить в різні ємкості квасолю і розмістить її по-різному, горизонтально, вертикально, вверх головою, вниз головою. Дитина буде спостерігати, як швидко вона проросте в залежності від того, як була посаджена. Дитина зайнята вивченням цікавого, а батьки можуть перепочити;
мрійте про те, що ви будете робити після карантину;
📅створіть настінний календар на цей місяць і відмічайте дні проведені в карантині, не змигнете й оком, як він скоро закінчиться.

Багато письменників сьогодні читають свої книжки онлайн, тому дитина в навушниках може прослухати цікаві історії. А батьки матимуть нагоду перепочити і приділити час собі.

🌞Не забувайте казати дитині, що все буде добре🌞

Можливо, для вас ці поради виглядають простими, проте за ними є великий сенс. Ваша дитина уважно спостерігає за тим, як ви справляєтесь із ситуацією. Тому не підведіть її і продемонструйте приклад, як ви контролюєте себе та допомагаєте їй впоратись з карантином і прийняти нові викликиLena Solovjova - дитячий та підлітковий психолог, спеціаліст Центру психосоціальної реабілітації НаУКМА. 


Як не замикатися в колі негативних думокЗа тих обставин і змін, що склалися останнім часом в нашому житті, багато хто з нас може відчути, що знаходиться у потоці негативних думок.
Тому сьогодні ми хочемо поговорити з вами про те, як боротися з постійним обмірковуванням, прокручуванням негативних ситуацій, яке впливає на наш настрій і психічне здоров'я.

Що ж робити, щоб не замикатися у колі негативних думок?

👉 Фіксуйте моменти, коли ви занадто багато думаєте.
Усвідомлення - це перший крок до припинення обдумування. Коли ви помічаєте, що знову і знову відтворюєте певні події в своїх думках чи переживаєте про речі, які не можете контролювати, усвідомте, що ваші думки не є продуктивними.

📍Визнайте, що ваші думки можуть бути надмірно негативними
Навчіться розпізнавати помилки у процесі мислення. Важлива логіка, критичне мислення. Пам’ятайте, що інколи ми можемо перебільшувати. Оцінюйте факти

🔑Фокусуйтеся на активному вирішенні проблем
Запитайте себе як ви можете вплинути на ситуацію? Що ви можете зробити для вирішення \ поліпшення ситуації?

🖊Пишіть свої думки, а не дозволяйте їм крутитися в вашій голові.
У момент, коли вас охоплюють негативні думки, просто пишіть їх на папері без самоцензури. Абсолютно не важливо, щоб виходив красивий текст, навіть не обов'язкова грамотність викладу, не потрібні розділові знаки. Важливо вловити переживання моменту, те, що максимально хвилює в спогадах або в поточному моменті.
Потім, після невеликої перерви, ви ніби робите крок назад: відступаєте і дивитеся на написаний вами текст по-іншому, перечитуєте його і при цьому займаєте іншу позицію. Ви не в потоці переживання, ви з нього вийшли, відсторонилися і осмислюєте, рефлексуєте.

📅Плануйте
Якщо ви відчуваєте тривогу, або думаєте забагато, це може означати що ви перебуваєте або в минулому, або в майбутньому. Зайнятість допомагає перебувати в теперішньому часі. Сплануйте що вам потрібно зробити протягом дня, фокусуйтеся на поточних справах і дійте згідно з планом.

☀️Створюйте позитивні емоції
Може здатися, що це особливо важко зробити, коли ви застрягли в негативних роздумах. Але додавши позитивних емоцій ви можете допомогти собі поглянути на вашу проблему по-іншому.
Улюблена пісня, дзвінок другу, невелика зарядка - будь-яка активність яка допомагає вам привести себе в тонус. Або можливо вам піднімає настрій перегляд смішних відеороликів або відео з котиками?

✍️Розпишіть план дій в екстреній і критичній ситуації.
При аналізі об'єктивно негативної ситуації і побоювань про майбутнє найкраще розписати план дій в екстреній і критичній ситуації. Не придумуйте небезпечні потрясіння, а розпишіть конкретні дії. Це допоможе знизити тривогу.

Пам’ятайте про те, що більшість ситуацій зворотні.
Тривожні думки часто пов'язані з відчуттям того, що нас оточують незворотні ситуації / рішення. При цьому більшість життєвих ситуацій зворотні, а зміни допомагають знаходити ресурс на нові дії і незвичну поведінку. Незворотних подій насправді небагато. Більшість життєвих ситуацій, якими б драматичними вони не здавалися в момент їх проживання, насправді можна виправити. Про це завжди варто пам'ятати

👥Не соромтеся звернутися за допомогою до спеціаліста.
Якщо ви відчуваєте, що негативні думки стали занадто нав'язливі, що ви застрягли або що ваші роздуми призводять до значних страждань або порушень у вашому житті (наприклад, негативно впливають на відносини, роботу або навчання), будь ласка, зверніться за допомогою до психолога.

Корисні посилання


Інститут модернізації змісту освіти http://www.imzo.gov.ua/


Освітній портал "Острів знань" http://ostriv.in.ua/page/code-c644c5b25  Український портал для педагогів, учнів, батьків 
Перший український сайт для батьків і дитячих психологів http://dytpsyholog.com/  Статті, бібліотека, методики
Психологіс. Енциклопедія практичної психології http://psychologis.com.ua/shkolnyy_psiholog.htm  Просвіта, корекція, діагностика

Сайт для практичних психологів і соціальних педагогів  ІППО Київського університету імені Бориса Грінченка https://sites.google.com/site/nmcppippo  Діяльність, методики, статті
Сайт для  соціальних педагогів   ІППО Київського університету імені Бориса Грінченка https://sites.google.com/site/socialnijpedagogvosviti/ Напрями діяльності соціального педагога, інструментарій
Науково - методичний центр інклюзивної освіти http://nmcio.ippo.kubg.edu.ua/ Сайт присвячений інклюзивній та спеціальній освіті

Корекційна освіта http://kos.ippo.kubg.edu.ua/ Сайт для педагогів корекційної освіти

Енциклопедія шкільного психолога http://www.psihologu.info/ Діагностична і корекційна робота: методики, корисні поради, статті; бібліотека психолога,каталог посилань, форум.

Шкільне життя  http://www.schoollife.org.ua/category/fajly/shkilnomu-psyholohu/  Шкільному психологу

Ла Страда  - Україна  http://www.la-strada.org.ua/  Захист прав дітей, протидія
насильству, торгівлі людьми


Жіночий консорціум України http://wcu-network.org.ua/

Український інститут когнітивно - поведінкової терапії http://i-cbt.org.ua/PTSD.html  Інформаційно -ресурсні матеріали по проблемі посттравматичного стресового розладу

Академія української преси http://www.medialiteracy.org.ua/index.php Медіаосвіта і медіаграмотність, безпека в Інтернеті
Саморозвиток Інфо http://www.samorozvytok.info/  Сайт для людей, які прагнуть розвиватися
В помощь психологу  http://www.psiholognew.com/cont.html  Методики для різних вікових груп, ігри і вправи на розвиток уваги, пам'яті, мислення і корекцію емоційної сфери, особистості, порушень спілкування, наукові та популярні статті, книги, посилання на корисні ресурси з психології.
 "Пси - Полтава" http://psypoltava.at.ua/ Інформаційний ресурс психології
Психология в картинках http://fly-mama.ru/tag/psixologiya-v-kartinka
Psy.biz.ua територия развития  http://psy.biz.ua/ Практический психолог Варфоломеева Валентина Николаевна
 Детская психология  http://www.childpsy.ru/ Сайт є тематичним науково-методичним авторським проектом з вікової психології та деяких галузей дитячої психології.
А.Я. Психология http://azps.ru/
Простір надії http://prostirnadii.org.ua/ Національна просвітницька кампанія щодо проблеми посттравматичного стресового розладу (ПТСР) та допомоги особам, що пережили психотравмуючі події
On - ляндія http://disted.edu.vn.ua/media/bp/html/ope_kaytos.htm  Безпека молоді в інтернеті

Благополуччя дітей  http://www.childfund.org.ua/campaigns Український фонд

uvuv.info http://www.uaua.info   Для гарних батьків

Портал о психодиагностике и психологической оценке личности http://psy-diagnoz.com
Громадська організація MART  http://www.mart-ngo.org.ua/

Media Sapiens http://osvita.mediasapiens.ua/mediaprosvita/kids/

Світло надії. Благодійна організація. м.Полтава http://www.lightofhope.com.ua/hto-mi

Як зміцнити стосунки в сім'ї під час карантинуПід час карантину більшість сімей стикаються з труднощами постійного знаходження в обмеженому просторі протягом тривалого часу, і в зв'язку з цим, а також з іншими стресовими факторами, в родині неминуче виникають конфлікти.

Тому сьогодні хочемо поділитися із вами декількома простими порадами, які допоможуть вам не тільки вирішувати конфліктні ситуації, але і використовувати час карантину для поліпшення стосунків всередині вашої родини.

🙋‍♀️🙋‍♂️Використовуйте "я-твердження"
Говоріть про свої почуття, потреби, бажання і спостереження з позиції "Я", не намагайтеся додумувати за інших. Що мається на увазі?
"Я відчуваю ...", "мені потрібно ...", "я хочу ..." / "мені б хотілося ...".
Правильно використовуючи «я-висловлювання», ми не перекладаємо відповідальність на членів нашої сім'ї або обставини - так людина, до якої ми звертаємося, не відчуває себе атакованою і з більшою ймовірністю прислухається до нас.

🙏Дякуйте
Шукайте можливості проявити вдячніть. Навіть за незначні речі.
Це робить нас гнучкими і допомагає уникнути образ і ворожості

💕 Намагайтеся зрозуміти почуття близьких
У разі розбіжностей всередині сім'ї (а вони неминучі в будь-яких взаєминах) вашою спільною метою має бути розуміння почуттів одне одного до ситуації і рух вперед в позитивному ключі.
Для цього вам необхідно спочатку зрозуміти бачення і сприйняття ситуації з обох сторін, а потім активно слухати, щоб прийняти почуття одне одного.
Тим самим ви даєте можливість близькій людині відчувати розуміння, любов і захищеність.
При цьому вам не треба в усьому погоджуватися одне з одним, щоб зрозуміти і передати співчуття і повагу.

👂 Практикуйте активне слухання
Узагальнюйте і повторюйте сказане співрозмовником перш ніж ви почнете висловлювати свої почуття і потреби.
Це дає зрозуміти вашому співрозмовнику що ви намагаєтеся зрозуміти його точку зору.
Або навпаки дозвольте члену вашої родини перефразувати сказане вами, тим самим ви допоможете йому зрозуміти вашу точку зору. У разі неточностей, акуратно поясніть, що ви мали на увазі, зосередившись на своїх почуттях.
Суть такого підходу полягає в тому, що ви активно слухаєте одне одного, а не просто чекаєте паузи, щоб відповісти. Таким чином ви висловлюєте повагу і співчуття одне до одного, створюючи атмосферу емоційної безпеки.

🌞Висловлюйте свої потреби позитивно
- По-перше не варто розраховувати на те, що хтось здогадається про ваші потреби. Це перекладання відповідальності. Відкрито говоріть про свої потреби.
- Висловлюйте свої потреби позитивно, а не різко, оборонно, критично. Просіть, а не вимагайте.
Поділіться тим, що ви і члени вашої родини можете зробити по-іншому наступного разу.
Звичайно ж конфліктів в сім'ї не уникнути. Але насправді конфлікт сприяє емоційному зростанню сім'ї, якщо виходити з нього з розумінням одне до одного, любов'ю і гумором.

 Робіть паузи
У разі сильної конфронтації робіть паузи розійшовшись по різних частинах квартири/будинку на 15-20 хвилин, щоб розслабитися і заспокоїтися. Тільки після цього приступайте до обговорення.
Тепер вам буде легше повернутися і обговорити проблему більш спокійно, після досягнення певної емоційної дистанції від проблеми.

💫Поважайте особисті кордони одне одного
Звичайно ж сім'я це підтримка, особливо в стресових і складних ситуаціях.
Проте, часом нам не потрібні інші люди, щоб вирішити наші проблеми, що в сім'ях часто прийнято вважати своєю роллю. Але ми повинні підтримувати одне одного, зберігаючи здорові кордони і проявляючи взаємну повагу.
Коли ми відчуваємо стрес, ми іноді саботуємо цю потребу у підтримці, відштовхуючи тих, кого любимо, далі - звинувачуючи їх або проектуючи нашу провину, гнів, тривогу, смуток і т. д., Коли насправді ми повинні спиратися одне на одного.
Це розмивання емоційних кордонів.
🔸Проговоріть зі своїми близькими як ви можете дати їм зрозуміти, що відчуваєте себе пригніченим.
Таким чином ніхто не відчуватиме себе скривдженим або відторгнутим.
🔸Намагайтеся допомагати одне одному в рутинних і домашніх справах.
розглядайте цей час як можливість дізнатися більше одне про одного.
🔸Намагайтеся бути реалістичними в своїх очікуваннях при зверненні за допомогою.
Навіть якщо ваша дитина або чоловік (дружина) не роблять відразу те, про що ви попросили, - все в порядку,
Це ваша можливість проявити довіру. Пам’ятайте, що ви перебуваєте на карантині; що за поспіх?

Бажаємо вам, щоб у ваших сім'ях панувала атмосфера порозуміння і взаємної підтримки.

 #kmarehab #kmarehab_стосунки
👨‍👩‍👧‍👦

Булінг. Ми всі можемо це зупинити

http://www.edu.gov.on.ca/eng/multi/ukrainian/BullyingUK.pdf